MOŠNY Kdo jsme
CD Kdyby zítra ...
CD Od večeře kosti
CD Nebezpečí
CD Hlasy v nás
CD Zadními vrátky
Nabídka programů
Kronika
Odkazy k přátelům
Napsali o nás
Dopisy od Vás

Vlasenický budík
27.5.2017 - fotky jsou
tady
Fotky z nahrávání
našeho nového CD v roce 2017 (průběžně doplňované) najdete
tady
A přece se točí!
Dnes (7.11.2016) jsme slavnostně položili základní kámen k našemu šestému CD!
Novinky o nás najdete
na Facebooku
tady :-)
na Bandzone
tady :-)
Roklefest
Čertova rokle 10.9.2016
fotky
Pernštejnská Fortuna
Pardubice 21.8.2016
fotky
Náměšťfest
Náměšť nad Oslavou 25.6.2016
fotky
Porta Brno
Café Práh Vaňkovka 23.4.2016
fotky
Blansko 1994 - 2015
Mošny na blanenském zámku
fotky
Kuroslepy
KC Kalimeta 11. 4. 2015
pozvánka

Obrázky na plochu
Petrov v pozadí
Na Špilberku
rozlišení 1280x1024od 22.5.2000

Hlasy v nás
Druhé album vokální skupiny Mošny
Přebal CD 'Hlasy v nás'

Nahrávání a konečné smíchání proběhlo ve studiu Audioline v Brně Horních Heršpicích v režii výborného brněnského hudebníka Milana Vidláka. Album obsahuje osvědčené písně z posledních dvou let (třetina z nich je v a cappellové úpravě) a kromě naší pěvecké sestavy se na něm objeví i stálí hosté skupiny - Ivo Cicvárek a Pavel Bongo Plch a také tradiční host Petra Klementová.

Nahrávka vyšla na CD a MC v květnu a její dva brněnské křty se odehrály na koncertech 22. a 24.5.2000 v sále Břetislava Bakaly v Bílém domě.

Album zahrnuje:

 1. Petrov (1,4 MB) (stáhnout přehravač MP3)
 2. Vřídlo, voda, mráz
 3. Houpací kůň
 4. Křídla
 5. Tvář a hlas
 6. Jablko smíření
 7. Hudba
 8. Válka s mloky
 9. Rybář a měsíc
 10. Stín
 11. Ticho
 12. Vlasy aneb Apokryf o Samsonovi a Dalile
 13. Svratka
 14. Nechtěla, chtěla, nevěděla
 15. bonus: Turecký pochod

Album vyšlo na CD i MC a můžete si jej objednat.

Cena (včetně poštovného) je 250 Kč (CD) a 150 Kč (MC).

(za každé další CD 200 Kč a za každou další MC 100 Kč)
Napsali o CD

Mošny - Hlasy v nás. Album brněnské skupiny Mošny mě velice příjemně překvapilo. Kapelu jsem zatím znal jen z krátkých, mnoho neříkajících vystoupení na festivalech - při uceleném poslechu jejich repertoáru mi nezbylo než smeknout svůj klobouk a drbat se po pleši. Nádherné, barevné vokály, nápadité aranže a především dokonalost. Dokonalost - to je zřejmě to nejsprávnější slovo. V porovnání s většinou jejich folkových souputníků zde nenajdete vůbec nic, co by se dalo kritizovat - dokonce i texty mají nápad, invenci a šťávu, což u kapely, která staví především na výtečných vokálech, opravdu příjemně překvapí.

(Milan Jablonský, Dostih bez outsiderů, F & C 9/2000)


Druhé album Mošen vychází právě v době, kdy je tato brněnská skupina vyhlášena Objevem roku 99 v Anketě Folk&Country. … zdařilé album dobře dokumentuje, proč se o nich znovu mluví v superlativech. Skupina zaměřená na vokální muziku představuje široký a přitom kompaktní repertoár od folku přes názvuky swingu, spirituál až k renesanci a klasicismu, střídá poetické texty s humorem a acappellové zpívání s odsýpavým doprovodem. …

(FC KLUB, příloha pro předplatitele, Folk&Country 6/2000)


Brněnská vokální skupina Mošny patří k objevům české hudební scény posledních let. Nyní se folková kapela představuje druhým CD nazvaným Hlasy v nás. … I tentokráte jsou vícehlasé původní písně nahrány s citem, bez úsilí o experiment.

(rem, Moravské Slovo 30.5.2000)


Koho by zajímala kapela, která - když to dobře půjde -jednou zaplní na tuzemské hudební scéně místo uvolněné Spirituál kvintetem či Nezmary, má nyní možnost pořídit si její druhou desku Hlasy v nás. … Celkově je vidět, že se Mošny od svého debutového alba sezpívaly (…) i instrumentálně vyrostly (…), taktéž samotná kvalita záznamu je o poznání lepší. Mošny se zkrátka a dobře mohou pochlubit solidním a poctivým albem, kterým potěší hlavně publikum z folkového tábora.

(Roman Burián, Rovnost, 20.5.2000)


Obal i booklet jsou, jak se dalo od hodné a milé skupiny čekat, hodné a milé. … Po instrumentální stránce je album velmi suverénní a pěkně barevné. … No a pojďme k hlavnímu trumfu Mošen - jejich sedmi hlasům. V bookletu se můžeme dočíst, že všechny sbory byly nahrány společně "naživo" bez playbacků, což u mnoha kapel nebývá zvykem. Zvolená taktika Mošnám pomohla přenést na nosič atmosféru živých vystoupení, písničky mají tah. … Je třeba připomenout, že Mošny jsou jako takové jedna z nejlépe zpívajících kapel v našem folku. … Pokud Mošny vydrží a půjdou stále vpřed jako dosud, máme se na co těšit.

(Honza Hučín, InternetFOLK, 19.5.2000)


… Od vydání debutu "Zadními vrátky" uběhly již tři roky, ale Mošny si udržují kontinuitu s dosavadní tvorbou, a přitom postupují dále. A tak si můžeme vychutnat sadu patnácti písní, kterým dominuje suverénní vokální projev, propracovanost a náramně znějící hudební doprovod. Jsou to především pozoruhodně sladěné hlasy, které dávají tomuto albu punc kvality. …

(paja, Kult - brněnský kulturně informační měsíčník 5/2000)

KALENDÁŘ

Plánovaná vystoupení
v roce 2017

17.9.-20.1. (ne-so)
bandzone.cz/mosny


BRNO
Bakala, Bílý dům

15.12. (pá) 09:00
Vánoční koncert pro školy


BRNO
Bakala, Bílý dům

15.12. (pá) 10:30
Vánoční koncert pro školy


****************** *** BRNO ***
*Bakala, Bílý dům*

16.12. (so) 18:00
*Vánoční koncert* *25 let skupiny* *Mošny*

******************KUŘIM
Klub Kotelna

18.12. (po) 19:30
Vánoční koncert

administrátor