MOŠNY Kdo jsme
CD Kdyby zítra ...
CD Od večeře kosti
CD Nebezpečí
CD Hlasy v nás
CD Zadními vrátky
Nabídka programů
Kronika
Odkazy k přátelům
Napsali o nás
Dopisy od Vás

Lednice 14.7.2019
Fotky z vystoupení na lednické kolonádě najdete
tady
Café Práh 25.4.2019
Fotky z jarního koncertu najdete
tady
Praha 14.3.2019
Fotky z koncertu v Salmovské literární kavárně najdete
tady
Fotky z nahrávání
našeho chystaného CD "Dej si čas" (průběžně doplňované) najdete
tady
Vánoční koncert
se letos uskuteční ve čtvrtek 13.12. od 19:00 v sálu Café Práh (viz kalendář)
Vozíkohraní
7.9.2018 - fotky jsou
tady
Café Práh
26.1.2018 - fotky jsou
tady
25 let na scéně
Bílý dům 16.12.2017 - fotky jsou
tady
Rajnochovice
17.9.2017 - fotky jsou
tady
Vlasenický budík
27.5.2017 - fotky jsou
tady

Obrázky na plochu
Petrov v pozadí
Na Špilberku
rozlišení 1280x1024od 22.5.2000

Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 | Rok 2004 | Nebezpečí | Rok 2003 | 10.výročí | Rok 2002 | Rok 2001 | Vánoce 2000 | Křest CD Hlasy v nás | Rok 2000 | Rok 1999 | Dávnověk

Rok 2001

     Rok 2001 se nesl ve znamení hledání. Koho? No přece….
     Ale popořádku.
     Začátek roku byl trochu odpočinkový (taky jsme si ho po více než dvaceti vystoupeních ve vánočním období zasloužili). Kromě brněnského koncertu s Ivošem a jeho OKEM jsme podnikli vystoupení v Malostranské besedě (se Žalmanem a spol.) v Uherském Hradišti (s Cymbelínem a Petrem Pololáníkem) a nacvičili Svatební pochod (od Mendelsona) na svatbu Ivoše Cicvárka s Luckou Hlaváčovou. Tito vzápětí odjeli na svatební cestu do Jihoafrické republiky a protože s sebou vzali i svého švagra Davida Gregora (s jeho ženou, Ivošovou sestrou Evčou), nastal nuceně volný březen. David s Evou se z Afriky nevrátili (respektive přijeli kvůli zdravotním potížím o 14 dní později), a tak jsme si poprvé vyzkoušeli hraní části vystoupení na „half-playback“ – na sjezdu SAOF v Humpolci. Na jaře jsme si ještě zahráli v Praze se skupinou Bezefšeho, s Okem v Uherském Brodě, zahostovali si na brněnském kole Trampské porty, uspořádali koncert v Moravských Knínicích a na svůj brněnský koncert pozvali kamarády z Jindřichova Hradce – skupinu Jen tak tak.
     Velmi pěkným bylo i zahajovací vystoupení na celostátním finále Folkového kvítku na Konopišti (kde jsme stihli i prohlídku zámku – tentokrát v japonštině s malou japonskou skupinou, které jsme připravili překvapení – zazpívali jsme jim v kapli. Jen nevím, jestli si nemysleli, že jsme součástí prohlídky).
     A už se blížila doba letních festivalů. Ještě předtím nás čekalo zkoušení několika nových adeptů na místo kapelního baskytaristy (Bořkovo nové zaměstnání a rozrůstající se rodina už žádala větší část volného času). Vybrali jsme si Vaška Kališe, který s námi absolvoval letní koncert na nádvoří Staré radnice, ale ze stálé spolupráce nakonec sešlo a zůstal jen hostujícím trumpetistou (využívaným na Davidovo pojetí Gershwinova Summertime). Na tento koncert jsme si pozvali jako hosta Žofku Kabelkovou, která zahrála sama i za doprovodu Ivošova Oka.
     Když jsem narazil na hosty – velkou část vystoupení v tomto roce s námi absolvoval bubeník Peťánek Hladík, samozřejmě Ivo Cicvárek (a občas i jeho OKO – Petra Klementová a Jana Havlová) a naší hostující flétnistkou na brněnských koncertech se stala Martina Mikušková.
     Léto.
     To je vždycky ve znamení velkých festivalů. Zahrady v Náměšti na Hané jsme si užili dosytosti (i když nočního vystoupení na hlavním podiu mezi Mišíkem a Semtexem jsme se trochu obávali - ale zbytečně, publikum nás přijalo naprosto senzačně) – vedle domluvených hraní jsme si tradičně zazpívali v kostele a vystřihli si i dva ranní koncerty v zámecké zahradě – paráda.
     Prázdninově jsme si užili taky „nejkrásnějšího festivalu“ – Folkové růže v Jindřichově Hradci – kromě vystoupení na zámku a nočního koncertu na nádvoří muzea jsme si zazpívali i na vernisáži mezinárodní akce – spojení 15. poledníku.
     Na Prázdninách v Telči jsme obstarávali hlavní sobotní program spolu s Žofkou Kabelkovou OKEM a K+K Bandem – až na závěrečný liják velmi vydařený večer.
     Z dalších letních akcí jsme zahráli na Tovačovském portálu, Horáckém Džbánku, Setkání na Konopišti, Blanenském folkovém létě, na Zahradní slavnosti v Milonicích a festivalu v Lipníku nad Bečvou.
     Zajímavé bylo také vystoupení na zahajovací výstavě galerie „Jižní křídlo Křížové chodby“ a natočení dokumentu o naší skupině, který v říjnu vysílala TV Fatem (na Primě).
     Konec roku byl daleko klidnější než ten předchozí, ale o to víc se muselo zkoušet. Kromě nových skladeb se v našich řadách objevili i noví členové (stálí i hostující).
     Konečně jsme snad našli nového basáka. Je to 22letý „zajíček“ Jakub Šimáně. I když nepatří k nevytíženým muzikantům (orchestr zpěvohry brněnského ND, Kakadu Music, Miracle´s,…), zdá se že do naší „mošny“ velmi dobře zapadl. A Bořek slíbil, že v případě nutnosti bude suplovat.
     Dalším muzikantem, který začal v našich řadách působit, je výborný brněnský bubeník Radim Grünwald, který začal zaskakovat za Peťu Hladíka (jeho přítomnost u nás je ohrožována koncertováním ve státní filharmonii, Měst. divadle a taky u Tomáše Kočka).
     Na podzimní brněnský koncert v Bílém domě jsme pozvali „krtky“ – Ginevru z Příbrami, zahráli jsme si na Mrazíčkovi v Mor. Krumlově, prožili velmi originální oslavu výročí Divadla Kontinua v Malovicích u Netolic, zahráli si v obřanské Orlovně, v Divadle za plotem v pražských Bohnicích, v krásné nové knihovně v Jindřichově Hradci, v Českých Heřmanicích u Litomyšle a v olomouckém U-klubu.
     V prosinci jsme šli za kmotry nového CD skupiny Svítání a kromě hlavního vánočního koncertu v zaplněném Semilasse (kde jsme se slavnostně rozloučili s Bořkem) jsme uspořádali ještě druhý vánoční koncert v CVČ Lužánky (kde jsme slavnostně uvítali v našich řadách Jakuba).

Kačer

Klikněte na obrázek a uvidíte jej mnohem větší!
K přehrávání videa potřebujete kodek DivX

KALENDÁŘ

Plánovaná vystoupení
v roce 2019

28.8.-31.12. (st-út)
bandzone.cz/mosny


BRNO
Café Práh

23.10. (st) 20:00
+ Abalone (Praha)


BRNO
Sál radnice MČ Slatina

30.11. (so) 19:00
Vánoční koncert


***BRNO***
Sál Café Práh (Slévárna Vaňkovka)

14.12. (so) 18:00
Křest CD "Dej si čas"

administrátor