MOŠNY Kdo jsme
CD Kdyby zítra ...
CD Od večeře kosti
CD Nebezpečí
CD Hlasy v nás
CD Zadními vrátky
Nabídka programů
Kronika
Odkazy k přátelům
Napsali o nás
Dopisy od Vás

Praha 14.3.2019
Fotky z koncertu v Salmovské literární kavárně najdete
tady
Fotky z nahrávání
našeho chystaného CD "Dej si čas" (průběžně doplňované) najdete
tady
Vánoční koncert
se letos uskuteční ve čtvrtek 13.12. od 19:00 v sálu Café Práh (viz kalendář)
Vozíkohraní
7.9.2018 - fotky jsou
tady
Café Práh
26.1.2018 - fotky jsou
tady
25 let na scéně
Bílý dům 16.12.2017 - fotky jsou
tady
Rajnochovice
17.9.2017 - fotky jsou
tady
Vlasenický budík
27.5.2017 - fotky jsou
tady
A přece se točí!
Dnes (7.11.2016) jsme slavnostně položili základní kámen k našemu šestému CD!
Novinky o nás najdete
na Facebooku
tady :-)
na Bandzone
tady :-)

Obrázky na plochu
Petrov v pozadí
Na Špilberku
rozlišení 1280x1024od 22.5.2000

Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 | Rok 2004 | Nebezpečí | Rok 2003 | 10.výročí | Rok 2002 | Rok 2001 | Vánoce 2000 | Křest CD Hlasy v nás | Rok 2000 | Rok 1999 | Dávnověk

Rok 2000

Když se tak dívám na statistiku skupiny Mošny za rok 2000, ani to nevypadá, že tato činnost je pro nás pouhým koníčkem a že každý z nás taky stíhal chodit denně do svého zaměstnání či do školy.

V roce 2000 jsme odehráli 80 veřejných vystoupení, šestkrát se objevili na obrazovkách České televize (v pořadech Folková setkání, Aport, Sešli se... a Barvál) a stali se součástí vysílání některých rozhlasových stanic.

natáčení ve studiu Boskovice, hrad Boskovice, hrad

Nejvýznamnějšími body naší práce bylo bezesporu natočení a vydání našeho druhého CD Hlasy v nás, také vyhlášení naší skupiny Objevem roku 1999 v anketě časopisu Folk & Country.

Ze soutěží jsme se vloni zúčastnili pouze Trampské porty - brněnské oblastní kolo jsme opět vyhráli a dostali se tak popáté do finále v Ústí nad Labem. Trofej nejvyšší nám tentokrát unikla o pouhý 1 bod ve výsledném hlasování poroty.

Na našich brněnských koncertech jsme postupně hostili skupiny Jen tak tak (Jindř. Hradec), Čtyrlístek (Teplice), Sluníčko (Bohumín), Forte (Praha) a Dobrý Večer Quintet (Praha).

Kromě menších i větších festivalů a přehlídek (Vysočinská buchta - Bystřice nad Pernštejnem, Moravský vrabec - Mohelnice, Zahrádka písničkářů - Kuřim, Hlasy 2000 - Praha, Hudba bez hranic - Valtice, Letokruhy - Češkovice, Dvorana Lochotín - Plzeň, Zahrada - Náměšť na Hané, Folková růže - Jindř. Hradec, Folkové léto - Brno, Prázdniny v Telči, Setkání 2000 - Konopiště, Toulcovo folkové léto - Litomyšl, Mohelnický dostavník, Folkový oříšek - Brno, Hříběcký budík - Hříběcí u Horní Cerekve, Folkmen - Teplice) jsme samostatně vystoupili i v řadě dalších měst a obcí (Olomouc, Praha - Malostranská beseda a KD Mlejn, Žirovnice, Rožmberk, Ostrava - klub Parník a sál státní konzervatoře, Blansko, Plumlov, Šternberk, Prachatice, Vimperk, Volyně, Jindřichův Hradec, Pardubice, Břeclav, Valtice, Třebíč, Rožnov pod Radhoštěm, Pozlovice a Jihlava).

Mošnám se v minulém roce nevyhnuly ani personální změny - v létě odešel ze skupiny dlouholetý člen Vláďa Vozák (z časových důvodů - zaneprázdnění studiem muzikálového herectví na divadelní fakultě JAMU a častým hostování v Městském divadle Brno) a přestal s námi vystupovat náš stálý host - perkusista Pavel Bongo Plch (plně vytížen přechodem do skupiny Kamelot). U perkusí a bicích ho na sklonku roku nahradil náš nový kamarád Petr Hladík (ale i jeho vystupování s námi je díky jeho řadě dalších hudebních aktivit pouze příležitostné). Zato častější bylo v roce 2000 hostování našeho autora Ivoše Cicvárka (klavír, kytara) i členek jeho skupiny Oko - Petry Klementové (flétny) a Jany Havlové (violoncello, ale u nás jen saxofon).

Základní sestava skupiny Mošny se tedy vrátila k tradičnímu číslu šest : Ája Milichovská, Katenka Svobodová, Kamča Vozáková, David Gregor, Bořek Řezanina a Jiří Kačer Mrázek.

V závěru roku jsme se dověděli i o úspěchu našich písniček v hitparádách. Píseň Vřídlo, voda, mráz se stala nejúspěšnější písní roku 2000 v Hicparádě Radia Brno (další Petrov byl na 6. místě) a písnička Tvář a hlas je pro změnu nejúspěšnější písní roku 2000 v hitparádě Kolem se toč Radia Proglas (další byla Křídla na 2. místě, Turecký pochod na 9. a Ticho na 12.).

Kdybych měl vzpomenout, kde všude se nám s Mošnami v roce 2000 líbilo, bylo by to asi dlouhé opakování předchozí statistiky. Ale přece jen byly akce, které (aspoň u mne) zůstanou zapsány v duši hlouběji: ať je to pohodové nahrávání desky ve studiu Audioline s Milanem Vidlákem, společné zpívání v kostele sv. Kunhuty na Zahradě v Náměšti, bezvadný předkoncert Folkové růže na zámku v Žirovnici (a následné noci s Jirkou moravským Brabcem a kamarády z Jen tak tak v hospodě U Papoušků), jako vždy bezkonkurenční atmosféra Prázdnin v Telči, blbnutí s Kvokálama na Mohelnickém dostavníku, energií nabitý výchovný koncert pro děti ZŠ ve Vimperku, atmosféra zámeckého Rondelu v Jindř. Hradci (při vystoupení se skupinou Bezefšeho), perfektní lidské prostředí "velké rodiny" na vánočním Hříběckém budíku a již tradičně slavnostní nálada našeho vždy nejvíce očekávaného vánočního koncertu v brněnském Bílém domě.

Nádhernou tečkou za minulým tisíciletím byl bezesporu pobyt naší skupiny spolu s rodinnými příslušníky a kamarády spojený s koncertem a silvestrovským vystoupením ve valašském šenku hotelu Ogar v Pozlovicích u Luhačovic, kde se o nás (již poněkolikáté) perfektně starali.

Byl to krásný rok.

Klikněte na obrázek a uvidíte jej mnohem větší!
K přehrávání videa potřebujete kodek DivX

KALENDÁŘ

Plánovaná vystoupení
v roce 2019

25.4.-29.8. (čt-čt)
bandzone.cz/mosny


BRNO
Café Práh

25.4. (čt) 20:00
+ Bonsai č.3 (České Budějovice)


BRNO
Výstaviště (Pavilon F)

12.5. (ne)
Křest knihy "100 let Agronomické fakulty Mendelovy univerzity"


KUŘIM
nádvoří zámku

26.6. (st)
Koncert pro Jirku moravského Brabce


VELKÉ BÍLOVICE
Sport. areál Křástelka

13.7. (so)
Úlety 2019


PLUHŮV ŽĎÁR
Folkový Pluháč

20.7. (so)
(+ Jarret, Disneyband, Sem tam, Flow Track, ...)


BLANSKO
nádvoří zámku

28.8. (st) 19:00
Muzika pro Karolínku

administrátor