MOŠNY Kdo jsme
CD Kdyby zítra ...
CD Od večeře kosti
CD Nebezpečí
CD Hlasy v nás
CD Zadními vrátky
Nabídka programů
Kronika
Odkazy k přátelům
Napsali o nás
Dopisy od Vás

Lednice 14.7.2019
Fotky z vystoupení na lednické kolonádě najdete
tady
Café Práh 25.4.2019
Fotky z jarního koncertu najdete
tady
Praha 14.3.2019
Fotky z koncertu v Salmovské literární kavárně najdete
tady
Fotky z nahrávání
našeho chystaného CD "Dej si čas" (průběžně doplňované) najdete
tady
Vánoční koncert
se letos uskuteční ve čtvrtek 13.12. od 19:00 v sálu Café Práh (viz kalendář)
Vozíkohraní
7.9.2018 - fotky jsou
tady
Café Práh
26.1.2018 - fotky jsou
tady
25 let na scéně
Bílý dům 16.12.2017 - fotky jsou
tady
Rajnochovice
17.9.2017 - fotky jsou
tady
Vlasenický budík
27.5.2017 - fotky jsou
tady

Obrázky na plochu
Petrov v pozadí
Na Špilberku
rozlišení 1280x1024od 22.5.2000

Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 | Rok 2004 | Nebezpečí | Rok 2003 | 10.výročí | Rok 2002 | Rok 2001 | Vánoce 2000 | Křest CD Hlasy v nás | Rok 2000 | Rok 1999 | Dávnověk

Rok 2000

Když se tak dívám na statistiku skupiny Mošny za rok 2000, ani to nevypadá, že tato činnost je pro nás pouhým koníčkem a že každý z nás taky stíhal chodit denně do svého zaměstnání či do školy.

V roce 2000 jsme odehráli 80 veřejných vystoupení, šestkrát se objevili na obrazovkách České televize (v pořadech Folková setkání, Aport, Sešli se... a Barvál) a stali se součástí vysílání některých rozhlasových stanic.

natáčení ve studiu Boskovice, hrad Boskovice, hrad

Nejvýznamnějšími body naší práce bylo bezesporu natočení a vydání našeho druhého CD Hlasy v nás, také vyhlášení naší skupiny Objevem roku 1999 v anketě časopisu Folk & Country.

Ze soutěží jsme se vloni zúčastnili pouze Trampské porty - brněnské oblastní kolo jsme opět vyhráli a dostali se tak popáté do finále v Ústí nad Labem. Trofej nejvyšší nám tentokrát unikla o pouhý 1 bod ve výsledném hlasování poroty.

Na našich brněnských koncertech jsme postupně hostili skupiny Jen tak tak (Jindř. Hradec), Čtyrlístek (Teplice), Sluníčko (Bohumín), Forte (Praha) a Dobrý Večer Quintet (Praha).

Kromě menších i větších festivalů a přehlídek (Vysočinská buchta - Bystřice nad Pernštejnem, Moravský vrabec - Mohelnice, Zahrádka písničkářů - Kuřim, Hlasy 2000 - Praha, Hudba bez hranic - Valtice, Letokruhy - Češkovice, Dvorana Lochotín - Plzeň, Zahrada - Náměšť na Hané, Folková růže - Jindř. Hradec, Folkové léto - Brno, Prázdniny v Telči, Setkání 2000 - Konopiště, Toulcovo folkové léto - Litomyšl, Mohelnický dostavník, Folkový oříšek - Brno, Hříběcký budík - Hříběcí u Horní Cerekve, Folkmen - Teplice) jsme samostatně vystoupili i v řadě dalších měst a obcí (Olomouc, Praha - Malostranská beseda a KD Mlejn, Žirovnice, Rožmberk, Ostrava - klub Parník a sál státní konzervatoře, Blansko, Plumlov, Šternberk, Prachatice, Vimperk, Volyně, Jindřichův Hradec, Pardubice, Břeclav, Valtice, Třebíč, Rožnov pod Radhoštěm, Pozlovice a Jihlava).

Mošnám se v minulém roce nevyhnuly ani personální změny - v létě odešel ze skupiny dlouholetý člen Vláďa Vozák (z časových důvodů - zaneprázdnění studiem muzikálového herectví na divadelní fakultě JAMU a častým hostování v Městském divadle Brno) a přestal s námi vystupovat náš stálý host - perkusista Pavel Bongo Plch (plně vytížen přechodem do skupiny Kamelot). U perkusí a bicích ho na sklonku roku nahradil náš nový kamarád Petr Hladík (ale i jeho vystupování s námi je díky jeho řadě dalších hudebních aktivit pouze příležitostné). Zato častější bylo v roce 2000 hostování našeho autora Ivoše Cicvárka (klavír, kytara) i členek jeho skupiny Oko - Petry Klementové (flétny) a Jany Havlové (violoncello, ale u nás jen saxofon).

Základní sestava skupiny Mošny se tedy vrátila k tradičnímu číslu šest : Ája Milichovská, Katenka Svobodová, Kamča Vozáková, David Gregor, Bořek Řezanina a Jiří Kačer Mrázek.

V závěru roku jsme se dověděli i o úspěchu našich písniček v hitparádách. Píseň Vřídlo, voda, mráz se stala nejúspěšnější písní roku 2000 v Hicparádě Radia Brno (další Petrov byl na 6. místě) a písnička Tvář a hlas je pro změnu nejúspěšnější písní roku 2000 v hitparádě Kolem se toč Radia Proglas (další byla Křídla na 2. místě, Turecký pochod na 9. a Ticho na 12.).

Kdybych měl vzpomenout, kde všude se nám s Mošnami v roce 2000 líbilo, bylo by to asi dlouhé opakování předchozí statistiky. Ale přece jen byly akce, které (aspoň u mne) zůstanou zapsány v duši hlouběji: ať je to pohodové nahrávání desky ve studiu Audioline s Milanem Vidlákem, společné zpívání v kostele sv. Kunhuty na Zahradě v Náměšti, bezvadný předkoncert Folkové růže na zámku v Žirovnici (a následné noci s Jirkou moravským Brabcem a kamarády z Jen tak tak v hospodě U Papoušků), jako vždy bezkonkurenční atmosféra Prázdnin v Telči, blbnutí s Kvokálama na Mohelnickém dostavníku, energií nabitý výchovný koncert pro děti ZŠ ve Vimperku, atmosféra zámeckého Rondelu v Jindř. Hradci (při vystoupení se skupinou Bezefšeho), perfektní lidské prostředí "velké rodiny" na vánočním Hříběckém budíku a již tradičně slavnostní nálada našeho vždy nejvíce očekávaného vánočního koncertu v brněnském Bílém domě.

Nádhernou tečkou za minulým tisíciletím byl bezesporu pobyt naší skupiny spolu s rodinnými příslušníky a kamarády spojený s koncertem a silvestrovským vystoupením ve valašském šenku hotelu Ogar v Pozlovicích u Luhačovic, kde se o nás (již poněkolikáté) perfektně starali.

Byl to krásný rok.

Klikněte na obrázek a uvidíte jej mnohem větší!
K přehrávání videa potřebujete kodek DivX

KALENDÁŘ

Plánovaná vystoupení
v roce 2019

28.8.-31.12. (st-út)
bandzone.cz/mosny


BRNO
Café Práh

23.10. (st) 20:00
+ Abalone (Praha)


BRNO
Sál radnice MČ Slatina

30.11. (so) 19:00
Vánoční koncert


***BRNO***
Sál Café Práh (Slévárna Vaňkovka)

14.12. (so) 18:00
Křest CD "Dej si čas"

administrátor